Παρακαλούνται οι γονείς-κηδεμόνες που επιθυμούν να εγγράψουν τα παιδιά τους,   γεννηθέντα από 1-1-2018 έως 31-12-2018,  στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου  Μακρακώμης  για το σχολικό έτος 2024-2025 να προσκομίσουν τα παρακάτω απαραίτητα δικαιολογητικά σύμφωνα με την παρ. 4α, του άρθρου 7, του ΠΔ 79/2017 (Α’ 109), όπως τροποποιήθηκε με την παρ. 2 του άρθρου 44 του Ν. 4777/2021 (Α’25):

ΕΝΑΡΞΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ:  1η ΜΑΡΤΙΟΥ 2024

ΛΗΞΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ:       20η ΜΑΡΤΙΟΥ 2024

Πατήστε για το έντυπο της αίτησης εγγραφής εδώ

Δικαιολογητικά εγγραφής

1. Πιστοποιητικό γέννησης  Δήμου ή Κοινότητας.

(ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ Η ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΗ ΤΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ. ΘΑ ΑΝΑΖΗΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟ Π.Σ. myschool  ΤΟΥ Υ.ΠΑΙ.Θ.Α  (Φ.6/498/57863/Δ1/6-4-2016) .)

2.Βιβλιάριο  Υγείας του/της μαθητή/τριας  ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έχουν γίνει  τα εμβόλια που προβλέπονται κι είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

4. Βεβαίωση φοίτησης από το νηπιαγωγείο.

5. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.).   Μπορείτε να δείτε το  Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) εδώ

Εγγραφή στο Ολοήμερο & την Πρωϊνή Ζώνη

Οι μαθητές  που θα εγγραφούν  προαιρετικά στο Ολοήμερο Τμήμα μπορούν να εγγραφούν, εφόσον το επιθυμούν,  και στο τμήμα Πρωϊνής Ζώνης (7:00-8:00).

Για το έντυπο του ολοημέρου πατήστε εδώ

Πληροφορίες στην ιστοσελίδα του σχολείου:

Tρόποι επικοινωνίας με το σχολείο:

Τηλέφωνο: 2236350529

Mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΨΥΧΟΓΥΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ