Συμμετοχή σε δράση του Χαμόγελου του παιδιού

Το σχολείο συμμετείχε σε δράση συγκέντρωσης τροφίμων & ειδών πρώτης ανάγκης για το χαμόγελο του παιδιού.

Για τη συμμετοχή στη συγκεκριμένη δράση δόθηκε στο σχολείο μας έπαινος.

Συμμετοχή σε διαγωνισμό ζωγραφικής

Με μεγάλη μας χαρά σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2023 έλαβε μέρος στον 3ο παιδικό διαγωνισμό ζωγραφικής του περιοδικού δρόμου "σχεδία" με θέμα το "σπίτι" πέρα από τους τοίχους. Σε συνεργασία με την περιβαλλοντική οργάνωση WWF Ελλάς.

Τα τμήματα που πήραν μέρος είναι οι τάξεις Ε & ΣΤ.

Από την Ε τάξη συμμετείχαν οι μαθητές: ΕΣ, ΜΕ, ΣΕ, ΕΜ, ΠΜ, ΑΤ, ΔΤ, ΘΧ, ΜΣ

Από την ΣΤ τάξη συμμετείχαν οι ΓΚ

Συγχαρητήρια και καλή επιτυχία στα παιδιά.

Προσφορά - Χορηγία κάδων ανακύκλωσης τριπλής χρήσης

Την Παρασκευή  24 Νοεμβρίου 2023 παραλάβαμε τους τριπλής χρήσης κάδους ανακύκλωσης και μιλήσαμε για τη σημασία  της ανακύκλωσης στο σχολικό και ευρύτερο περιβάλλον  που συνυπάρχουν ο άνθρωπος και  το περιβάλλον. Οι κάδοι ανακύκλωσης είναι προσφορά-χορηγία της εταιρείας Σκούρας ΑΕ  στο σχολείο μας κι ευχαριστούμε τον πρόεδρο της εταιρείας κ. Σκούρα Χρήστο για την υποστήριξή του. Ο διευθυντής, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές-τριες  τον ευχαριστούμε για την προσφορά του.